Sayfamızı görüntüleyebilmek için lütfen internet tarayıcınızı güncelleyiniz!

Try Firefox ya da Chrome!

Dora Park III Proje Hakkında

Dora Park

Proje Hakkında

%75 yeşil alan üzerine kurulu projemiz, 10 bloktan oluşmaktadır.
106 daire, 35 dükkan, çocuk parkı, çocuk havuzu, yürüyüş yolları, kafe, fitnes, hamam, sauna, açık havuz, kapalı havuz, kapalı otopark, 24 saat güvenlik, 32.000 m2 toplam inşaat alanı, 12.000 m2 arsa alanımız bulunmaktadır.
Peyzaj alanımız 7.500 m2’dir.
5.000 m2’lik bina oturumumuz bulunmaktadır.
Projemiz bünyesinde 2+1, 3+1, 4+1, 5+2 ve 6+2 daire tipleri mevcuttur.

Doğal Yaşam

Başarılı bir hayatın anahtarı; iyi seçilmiş bir evden geçer. Dora Park’da görebileceğiniz sonsuz huzur ve yeşil çevresi ile içerisinden hiç çıkmak istemeyeceksiniz. İstanbul’un göbeğinde 32.000 m2 alana konumlandırılmış, % 75’i yeşil alana sahip, bir ev hayal edip, sahip olabilceğiniz tek adres. Şehirin ortasında doğa’da yaşam...

Dora Park 3

İstanbul`un gözde ilçeleri arasında yer alan Beylikdüzü, Yeşil Vadi Projesi ile İstanbul`un yeni yüzü olacak. Marmara Denizi’nin temizlenmesi ve Kavaklı deresinin ıslahı ile birlikte geliştirilen Yeşil Vadi Projesi İstanbul’un akciğeri olma yolunda oldukça büyük bir adım. Kolları ile birlikte toplam uzunluğu 9 km, alanı yaklaşık 1 milyon metrekare olan bu proje, Dora Park’ın komşusu... İstanbul’un yeni akciğerine cephe olmanın avantajını yaşamak özel bir ayrıcalık olacak. Fonksiyon ve karakteristik özellikleri açısından 6 bölgeye ayrılan vadinin başlangıç noktasını oluşturan birinci bölümünde; insanların dikkatini vadiye çekebilmek, sevdikleri ve aileleriyle birlikte tüm hafta sonlarını zevkle geçirebilecekleri, değişik aktivitelere katılabilecekleri farklı fonksiyonlar yaratabilmek amaçlanıyor. Giriş meydanı; insanların dikkatini vadiye çeken sütunlar, su jetleriyle oluşturulan su gösteri alanları, localardan oluşan oturma birimleri, çiçek parterleri ve açık hava sergi alanlarından oluşuyor. Ana meydanın yanında yer alan çocuk oyun alanı, meydanı daha kozmopolit bir hale getiriyor. Bisiklet kiralama alanından sonra vadi içi yollar bisiklet ve yaya yolları olmak üzere ikiye ayrılan bir yaya yolu gerektiğinde servis yolu olarak da kullanılabiliyor. Yapay dere görünümüyle oluşturulmuş gölet, piknik alanları, alan içinde ilerleyen alternatif yaya yolları, zanaat ve ticaret birimleri ile beraber tasarlanmış olan zanaat ve ticaret meydanı kendi içinde bir bütün oluşturuyor. Aynı zamanda yapılan el işleri ve ürünlerini sergileme imkânı veriyor. Bu alana hizmet veren bir otopark bulunurken alanın son bölümünde, tekrar bir birleşme alanı olarak tasarlanan ikinci ana meydanda oturma birimlerine, çiçek parterlerine, çocuk oyun alanına, havuzlara, büfeye ve restorana yer veriliyor.

Dora Park
Dora Park Dora Park Dora Park